صدابردار- صدا و سیماساوالان خبر: جعفر بذری اظهار کرد: گزارشی که اخیرا صدا و سیما از جشنواره گردشگری زمستانی سرعین به صورت یک طرفه و با بزرگنمایی برخی از ضعف‌ها و کاستی‌ها منعکس کرد جای تاسف دارد و انتظار می‌رفت در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت این رسانه تلاش کند زمینه وفاق و همدلی را بیشتر فراهم آورد.

وی گفت: این جشنواره در عمر کوتاه خود و برای نخستین بار با یک روش جدید با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و غیردولتی اداره می‌شود و اصلا مناسب نیست که صدا و سیمای اردبیل می‌خواهد یک طرفه گزارش‌های منفی و غیرواقعی از این رویداد را تهیه و پخش کند تا زمینه تضعیف حضور گردشگران در قلب گردشگری ایران فراهم آید.

دبیر سومین جشنواره گردشگری زمستانی سرعین با گفتگو با فارس، افزود: مقام خبرنگار فراتر از آن است که بخواهد روی به تسویه حساب‌های شخصی آورده و یا موضوعات حاشیه‌ای را برجسته‌سازی کند.

بذری تصریح کرد: در سالی که مقام معظم رهبری آن را به سال دولت و ملت همدلی و همزبانی نامگذاری کرده بهتر است در یک فضای تعاملی بکوشیم تا برنامه‌ها و اهداف تحقق پیدا کند و ندانم‌کاری برخی از افراد زمینه‌ای را برای ایجاد فضای شکاف و خلا در این حوزه به وجود نیاورد.

وی ادامه داد: برگزاری هر رویداد و جشنواره‌ا‌ی در این سطح که گردشگران داخلی و خارجی را باید جذب کند نقاط ضعف و قوتی دارد که بهتر است با همراهی و همدلی تلاش کنیم تا این نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت گردشگری استان بیشتر برجسته‌سازی شود.

دبیر سومین جشنواره گردشگری زمستانی سرعین با بیان اینکه تمام هزینه‌های سومین جشنواره زمستانی گردشگری سرعین را هتلداران، صاحبان آب‌های گرم، کسبه و اصناف سرعین متقبل شده و انتظار یک پشت‌گرمی از همه رسانه‌ها و مسئولان در رسیدن به اهداف تعالی دارند، گفت: امروز دیگر شایسته نیست تا میدان تسویه حساب شخصی از سوی عده‌ای باز شود.

بذری ادامه داد: پنج‌شنبه و جمعه این هفته جشنواره در قالب ساخت آدم برفی و تندیس‌های یخی در صورت بارش برف در سرعین و اتفاق نیفتادن بارش در پیست اسکی آلوارس برگزار خواهد شد تا فضای پرشور و نشاطی برای گردشگران فراهم آید.

وی به حضور احتمالی بازیگران کشوری در این رویداد اشاره کرد و افزود: ما از امیر نوری، علی صادقی، میرطاهر مظلومی و سید مصطفی حسینی مجری شبکه سوم دعوت کردیم تا این هفته در جشنواره حضور پیدا کنند.

مدیرعامل اتحادیه صنفی تاسیسات گردشگری استان اردبیل بیان کرد: تلاش می کنیم تا مراسم اختتامیه در ۲۳ بهمن ماه نیز با حضور مسئولان کشوری و استانی و هنرمندان برگزار شود.

بذری در مورد سوءاستفاده برخی از کاندیداها از این جشنواره گفت: به هیچ‌ وجه اجازه نخواهیم داد تا فضای جشنواره گردشگری زمستانی سرعین به فضای انتخاباتی کاندیداهای مجلس تبدیل شود.