ساوالان خبر: کمال عالی زاده بعدازظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از مدارس ناحیه دو اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در واقع از هر شش پایه مختلف در یک یا چند کلاس دانش آموزان به‌صورت مشترک استفاده می کنند.

وی با تاکید به اینکه بر اساس استانداردها برای هر ۱۵ دانش آموز مقطع ابتدایی یک معلم تعریف شده است، متذکر شد: با وجود افزایش جمعیت شش ساله استان اغلب ورودی های جدید به تعداد دانش آموزان قبلی مدارس چندپایه اضافه شده اند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان افزود: این مهم بیشتر در روستاها بوده و در حال حاضر با وجود افزایش جمعیت دانش آموزان ابتدایی مشکلی در تامین کلاس درس و تعداد معلمان نداریم.

عالی زاده در عین حال به فعالیت ۱۱۴ مدرسه دو نوبته اشاره و اضافه کرد: از این تعداد بیشترین مدارس در نواحی یک و دو اردبیل هستند.

وی با بیان اینکه در ناحیه یک ۴۷ مدرسه دو نوبته و در ناحیه دو، ۴۳ مدرسه دو نوبته دایر است، تاکید کرد: تعداد کل دانش آموزان ابتدایی در سال تحصیلی جاری ۱۱۶ هزار و ۶۷۵ نفر است که به نسبت سال گذشته ۲.۰۹ درصد افزایش دارد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان تعداد مربیان فرهنگی در مقطع ابتدایی استان را پنج هزار نفر عنوان و اضافه کرد: از این تعداد ۴۰۲ نفر مدیر، ۹۳۰ نفر معاون آموزشی و پرورشی و مابقی آموزگار هستند.