علی نیکزادساوالان خبر: علی نیکزاد در نشست فعالان اصول‌گرا در اردبیل اظهار کرد: عده‌ ای به جای اتهام‌زنی بهتر است به عملکرد گذشته خود فکر کنند و یقین داشته باشند که با دروغ و دغل نمی‌توانند افکار عمومی را فریب دهند که اگر قرار باشد همه مسائل را فاش کنم بسیاری از پشت‌پرده‌ها افشا خواهد شد

وی افزود: دولت‌ها برای اینکه بتوانند به اهداف توسعه عمرانی و آبادانی، کاهش نرخ بیکاری، افزایش تولید ناخالص و شتاب روزافزون در مسیر توسعه همه‌جانبه با عزت تمام دست پیدا کنند راهکار آن حرکت در ریل توسعه همه‌جانبه است که قطعاً آثار مثبتی را نیز به همراه دارد.

وزیر سابق دولت احمدی نژاد، مجلس را دارای بالاترین جایگاه در عرصه سیاست‌گذاری‌های داخلی و خارجی دانست و ادامه داد: نماینده مجلس باید در مباحث کلان با توانمندی‌های اجرایی و قدرت تصمیم‌گیری بالا و تجزیه و تحلیل درست در مسائل مختلف ورود پیدا کنند تا با اندوخته تجربه و اشرافیت در کار بتوانند حرکت‌ها را درست و دقیق سامان بدهند.

وی با انتقاد از انحصاری بودن تسهیلات بانکی در دست عده‌ای خاص بیان کرد: بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی و پول این ملت در دست ۴۰۰ نفر است که به نام حمایت از تولید و اشتغال در قبضه گرفتند در حالی که عده‌ای قادر نیستند به سهولت پنج میلیون تومان وام ازدواج دریافت کرده و زمینه اشتغال آنها فراهم آید.

نیکزاد اضافه کرد: به دلیل وضعیت رکود و رفتار ناعادلانه مسئولان استان اردبیل پیمانکارانی را سراغ داریم که ۱۸ ماه است که نه تنها کاری را اجرایی و عملیاتی نکردند بلکه قادر به ادامه فعالیت در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی نیستند و شرایط‌شان روز به روز بدتر می‌شود.

وی گفت: آنهایی که به نام حمایت از تولید تسهیلات گرفته و در بخش‌های دیگر هزینه کردند باید در برابر این مردم پاسخ‌گو باشند و در این استان مسئولان باید لیست آنهایی که تسهیلات خارج از قاعده و ضابطه دریافت کردند، منتشر کرده و اسامی آنها را اعلام کنند.

وزیر سابق راه و شهرسازی افزود: عده‌ای به جای اتهام‌زنی بهتر است به عملکرد گذشته خود فکری کنند و یقین داشته باشند که با دروغ و دغل نمی‌توانند افکار عمومی را فریب دهند که اگر قرار باشد همه مسائل را فاش کنم بسیاری از پشت‌پرده‌ها افشا خواهد شد.

نیکزاد در ادامه تصریح کرد: انسجام و اتحاد نمایندگان می‌تواند نقطه شروع پیگیری مطالبات واقعی و خواسته‌های به حق مردم باشد نه اینکه هفت نماینده چشم دیدن هم‌دیگر را نداشته باشند که در این صورت قطعاً وزرا و مسئولان کشوری نیز به چنین نمایندگانی قول پیگیری و اجرای طرح‌ها را نمی‌دهند.

مسئولان اردبیل باید دلیل رکود و به خواب عمیق فرو رفتن راه‌آهن اردبیل را با ۶۰ درصد پیشرفت به صورت واضح و شفاف به مردم اعلام کنند

وی بیان کرد: مسئولان این استان باید دلیل رکود و به خواب عمیق فرو رفتن راه‌آهن اردبیل را با ۶۰ درصد پیشرفت به صورت واضح و شفاف به مردم اعلام کنند که به چه دلیل راه‌آهن در این ۲٫۵ سال خوابیده است.

نیکزاد با بیان اینکه استان اردبیل به سهم واقعی خود از توسعه ریلی و ناوگان هوایی دست پیدا نکرده است، اضافه کرد: کنسلی مکرر پروازها و محدود بودن برقراری پروازها خود مردم را در این منطقه آزار می‌دهد که نمایندگان باید پاسخ‌گو باشند که به چه دلیل سعی نکردند در توزیع اعتبارات سهمیه مشخص برای این استان پیشنهاد بدهند.

وی ظرفیت هر منطقه را به تناسب توان حرکتی و اقدامات رو به جلو یادآور شد و ادامه داد: نماینده مغان باید یقه وزیر نیرو و جهاد کشاورزی را بگیرد و تا حق و حقوق این ملت را دریافت نکند آن را ول نکند و به همین ترتیب در سایر مناطق نیز به تناسب ظرفیت باید پیگیری‌های ملی برای توسعه همه‌جانبه اتفاق بیفتد.

به گزارش فارس، نیکزا گفت: مردم برای اینکه زندگی شرافت‌مندانه‌ای داشته باشند، ضرورت دارد نمایندگان و وکلای شایسته، لایق و در شأن خود را راهی مجلس کنند تا بهترین اتفاقات در این عرصه رخ بدهد.