ساوالان خبر: حجت‌الاسلام امیر رشتبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خلخال اظهار داشت: با فرا رسیدن دهه فجر که سالروز پیروزی اسلام بر کفر بود و در این انقلاب همواره توطئه‌ها و فتنه دشمنان بر هم خورد و با شکست‌پذیری از توان، ایمان و اعتقاد ملت ایران، همواره این مردم نشان دادند که بعد از گذشت ۳۸ سال همچنان پشتیبان ولایت فقیه هستند و هرگز اجازه نمی‌دهند به این مملکت آسیبی برسد.

وی تصریح کرد: پیروزی حضرت امام خمینی(ره) سرآغاز طلوع اسلام بود، و با این پیروزی ارزشمند، ارزشهای واقعی انقلاب اسلامی به دنیا ساطع شد و ملت ایران با رهایی از چنگال دشمن، تولدی دوباره یافتند و رژیم شاهنشاهی با وابستگی به غرب، در خدمت آنها بود و با پیروزی این انقلاب و وسعت یافتن دامنه های آن در دنیا، تا به امروز با صلابت و استقامت، این انقلاب به راه خود ادامه می دهد.

خطیب جمعه خلخال افزود: انقلاب اسلامی در مقایسه با انقلاب های سایر کشورها، یک انقلاب بزرگ دینی به شمار می رود و اصالت این نظام در دین و اهل بیت است که آن هم متاثر از وجود ولایت فقیه می باشد و انقلاب اسلامی در مقابل مستکبرین جهان ایستاد و با آنها مقابله کرد و همواره این انقلاب مسیر تاریخ را در جهان عوض کرد.

امام جمعه خلخال ادامه داد: آغاز ۲۴ اجلاس سراسری نماز با قرائت پیام مقام معظم رهبری، جهت ترویج نماز در کشور و سوق دادن جوانان این مرزو بوم مورد تاکید واقع شده است و باید خانواده ها تلاش نمایند با دعوت جوانان و فرزندان به نماز، آنها را به آرامش روحی دعوت نمایند و آگاه باشند که نماز انسان را از هرگونه ناپاکی به دور می کند.

رئیس شورای تامین خلخال گفت: انتخابات پیش روی که در ۷ اسفند سالجاری برگزار می شود همواره از اهمیت خاصی برخوردار است و باید در این حماسه غرورآفرین شرکت کنیم و داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی بدون تخریب در زمان قانونی، تبلیغات خود را شروع کنند و سعی نکنند با وعده‌های بی‌پایه و اساس، مردم را فریب داده باشند و در این انتخابات ملت ایران سعی کنند معتمدین را به مجلس بفرستند.

امام جمعه نیر: تحقق اقتصاد مقاومتی مهمترین دغدغه مسئولان در دوران پسابرجام باشد

حجت‌الاسلام میکائیل مقدسی در خطبه‌های نماز جمعه نیر اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب الهی و دینی است که با تدابیر حکیمانه امام خمینی(ره) به سرمنزل مقصود رسیده و وظیفه ما صیانت از انقلاب و ارزش‌ها و آرمان‌های آن است.

امام جمعه نیر بیان کرد: به برکت انقلاب اسلامی و رهبری داهیانه معمار کبیر انقلاب اسلامی و تداوم این رهبری هوشمندانه توسط مقام معظم رهبری هم اکنون در سطح دنیا به یک کشور مقتدر و عزتمند تبدیل شده‌ایم.

وی با اشار به اجرای برجام تصریح کرد: توافق در مذاکرات نتیجه رهبری‌های هوشمندانه و حکیمانه مقام معظم رهبری و صبر و استقامت و پایمردی ملت ایران است که در مقابل تمامی تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان ایستادگی کردند و با قدرت ایمان در دفاع از ارزش‌های نظام ایستادگی کردند.

مقدسی تحقق اقتصاد مقاومتی را راهکار رفع مشکلات اقتصادی در کشور دانست و گفت: باید در دوران پسابرجام سامان دادن به اقتصاد مقاومتی و تلاش همه‌جانبه برای تحقق آن و استفاده از نیروهای داخلی برای رفع مشکلات کشور مد نظر باشد و دولت باید به این مسئله توجه جدی داشته باشد.

امام جمعه نمین: مردم در برابر وعده‌های غیرعملی نامزدهای انتخاباتی هوشیار باشند

حجت‌الاسلام صفر یوسف‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه شهر نمین اظهار کرد: با توجه به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری انتظار می‌رود که در این زمینه مردم هوشیاری و آگاهی لازم را داشته باشند.

امام جمعه نمین تصریح کرد: برخی نامزدها با دادن وعده‌های غیرعملی نه تنها در راستای اهداف نظام حرکت نمی‌کنند بلکه از انقلاب و نظام برای وارد شدن به مجلس نیز هزینه کرده و اهداف نظام و انقلاب را نادیده می‌گیرند که باید در این زمینه آگاه باشیم.

وی با تاکید بر برخورد شورای نگهبان در مورد این افراد و تجدید نظر در مورد صلاحیت آنها بیان کرد: تمامی فرصت‌ها و عرصه‌ها در جمهوری اسلامی ایران متعلق به مردم است و انتظار می‌رود نمایندگان با استفاده از آنها مردم را به نظام و اسلام جذب کند.

یوسف‌زاده با اشاره به توصیه‌های امام راحل در زمینه انتخابات و شورای نگهبان گفت: هر کسی که امام خمینی(ره) را قبول نداشته باشد حق حیات در این نظام را ندارد و باید این افراد تکلیف خود را با نظام مشخص کنند و شورای نگهبان نیز باید درمورد این افراد که صلاحیت لازم را نداشته و التزام عملی به اسلام و انقلاب ندارند و صلاحیت آنها تجدید نظر کند.

خطیب جمعه نمین با اشاره به اهمیت نماز در جامعه بیان کرد: در صورت ترویج نماز در بین جوانان در برابر تمامی توطئه‌ها و فتنه‌های دشمنان در قالب جنگ نرم این جوانان را محافظ می کنیم که انتظار می‌رود در این زمینه شاهد اهتمام جدی توسط دولت‌ها باشیم چرا که در این زمینه در تمامی دولت‌ها غفلت و کم‌کاری شده است.

امام جمعه کوثر: توسعه تولیدات بومی راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور است

حجت الاسلام عسگر بیگی در خطبه‌های نماز جمعه کوثر اظهار داشت: در زمینه انتخابات مردم باید با درایت تمام و هوشیاری رفتار کرده و تلاش کنند تا اصلح‌ترین و مناسب‌ترین فرد را به عنوان نماینده خود در مجلس انتخاب کنند تا شاهد توسعه و آبادانی هر چه بیشتر کشور باشیم.

امام جمعه کوثر با تاکید بر اتحاد و همبستگی مردم بیان کرد: دشمنان تلاش می‌کنند تا قداست اماکن دینی و مذهبی و قلوب امت اسلامی ایران را بشکنند که باید در این زمینه هوشیاری و آگاهی لازم را داشته و فتنه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

وی با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این شاهکار امام راحل بود که در زمانی که شرق و غرب کدخدایی می‌کردند انقلابی پیشرو نسبت به ملل‌های منطقه ایجاد کرد و سبب الگوگیری بسیاری از کشورها از انقلاب ایران شد.

بیگی با تاکید بر برگزاری باشکوه و گسترده جشن‌های انقلاب با حضور حداکثری مردم تصریح کرد: این آئین‌ها باید به ویژه در مساجد و مدارس با حضور پرشور مردم برگزاری شده و ارزش‌ها و آرمان‌های نظام و انقلاب در قالب این جشن‌ها به مردم تبیین شود.

خطیب جمعه کوثر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در مورد مسئله نفوذ افزود: دشمنان می‌خواهند با نفوذ سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی یا همان نفوذ به مجلس در حریم‌های تصمیم‌گیری نظام مداخله کنند که باید با بصیرت و آگاهی اجازه چنین امری را به دشمنان نظام ندهیم.

وی با اشاره به موضوع برجام بیان کرد: راه حل برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور در اروپا نبوده بلکه باید این مشکلات را با تکیه بر توانمندی‌های داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی برطرف کرده و با توسعه تولیدات بومی و داخلی زمینه توسعه اقتصادی کشور را فراهم کنیم.

امام جمعه گرمی: ایجاد بی اعتمادی نسبت به شورای نگهبان خیانت به نظام است

حجت‌الاسلام یداله صفری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گرمی اظهار کرد: ولایت فقیه، مردم و ایدلوژی و مکتب سه رکن بقای انقلاب بوده که پایه و اساس هر کدام از این سه رکن رعایت اصول و قوانین اسلامی و قرآنی بوده و باید مورد توجه باشد.

امام جمعه گرمی با اشاره به جایگاه شورای نگهبان در نظام جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: هر امری که سبب بی اعتمادی و تضعیف شورای نگهبان شود خیانت بزرگ به کشور و نظام بوده و کسی حق ندارد در این زمینه اقدام کند.

وی تصریح کرد: اگر ما نظام جمهوری اسلامی ایران را قبول داریم باید تمامی ارکان آن اعم از ولایت فقیه، شورای نگهبان و سایر ارکان و پایه‌های نظام را قبول داشته و در راستای خواسته‌ها و اهداف آنها حرکت کنیم تا بتوانیم تعالی واقعی را برای نظام به ارمغان آوریم.

صفری با اشاره به اصل ۹۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد نظارت‏ بر انتخابات در کشور گفت: در مورد صلاحیت و یا رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی شورای نگهبان براساس مدارک و اسناد در این زمینه و افراد تصمیم‌گیری می‌کند و باید تابع تصمیمات این شورا باشیم.

خطیب جمعه گرمی با اشاره به اهمیت و ضرورت ترویج فرهنگ نماز در جامعه افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه ترویج نماز در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز باید متولیان فرهنگی و مسئولان نظام به این امر توجه جدی داشته و اقدامات اساسی را برای ترویج این فریضه واجب الهی در جامعه انجام دهند.