در ششمین روز از تبلیغات کاندیداها که عصر امروز در مسجد قدس و سه مسجد دیگر شهر اردبیل برگزار شد، زهرا عبدی یکی از داوطلبان بانوی مجلس شورای اسلامی به صراحت گفت: بنده نماینده‌ای نیستم که یک شبه مدرک فوق‌لیسانس بگیرد و یا برای مساجد روستاها گنبد درست کند و یا اینکه به ازای هر سه رأی یک لپ‌تاپ توزیع کند.

* یکی از کاندیداها که از هزینه‌های میلیاردی برخی از نامزدهای مجلس به شدت انتقاد می‌کرد، گفت: نماینده‌ای که با خرید آرا و پرداخت پول به مجلس راه یابد، خون شهدا و حق و حقوق این ملت را یقیناً ضایع می‌کند پس بهتر است مردم نامحرم راهی خانه مردم نکنند.

* یکی از کاندیداها که خود را مسلط به چهار زبان انگلیسی، عربی، فارسی و آذری معرفی کرد، گفت: ما نماینده‌ای می‌خواهیم که حداقل به زبان فارسی مسلط باشد تا به جای آن که وقتش را بفروشد در مجلس از حق و حقوق این ملت دفاع کند.

* مسجد قدس همچنان در ششمین روز از تبلیغات کاندیداها با ورود کاندیداهای پرطرفدار و کم طرفدار حال به حال می‌شد به طوری که تعدادی از کاندیداها و چهره‌های ناشناخته با تعداد کمی از حامیان خود در مسجد قدس حاضر می‌شدند.

* توزیع پوستر، زندگی‌نامه کاندیداها، مجلات و روزنامه‌هایی که در این ایام انتشار یافته با رنگ‌ها و شکل و شمایل‌های مختلف فضای کاغذی به منطقه و جلوی مسجد قدس و خیابان‌های همجوار بخشیده بود به طوری که تعدادی از طرفداران و حامیان سعی می‌کردند این پوسترها را جمع‌آوری و در درون مخازن جمع‌آوری زباله قرار دهند.

* یکی از داوطلبان مجلس که به همراه برادر خود از وزرای سابق در مسجد قدس حاضر شده بود و طرفداران زیادی نیز او را همراهی می‌کردند، ‌از سخنرانی فردا شب خود در مسجد سرچشمه اردبیل خبر داد که بسیاری از مسائل و موضوعات را افشاگری می‌کند.

* اما در حال و هوای انتخاباتی شنیده شده که درگیری فیزیکی در شهرداری سرعین نیز بین کارکنان و ارباب رجوع حواشی درست کرده اما به سرعت شهرداری سرعین این موضوع را تکذیب کرد و گفت: به هیچ وجه طرح این موضوع در برخی از رسانه‌ها صحت ندارد و مسئله مرتبط با تبلیغات انتخاباتی نیز نبوده است.

* براساس اعلام دادگستری استان اردبیل هیچ پرونده قضایی در شش روز گذشته از آغاز تبلیغات رسمی در مورد تخلفات انتخاباتی به ثبت نرسیده و همچنان فضای پرشور و نشاط انتخاباتی در مناطق مختلف شهر اردبیل حاکم شده است.

* جلوی ستاد برخی از کاندیداها توزیع شیرینی، شکلات و پخش چای و شربت همچنان ادامه دارد و تعدادی از کاندیداها نیز ضیافت‌های شام و ناهاری را برپا کردند.

* شهرداری اردبیل نیز از انتقاد کاندیداها در امان نماند و به نگاه تبعیضی در برداشتن بنرها و پوسترهای بزرگ متهم شد به طوری که تعدادی از کاندیداها از شهرداری به خاطر رفتار تبعیض‌آمیز در این موضوع انتقاد کردند.

* اما یکی از کاندیداها نیز از پشت پرده برخی از تبلیغات انتخاباتی به شیوه غیر اخلاقی و کثیف با ورود برخی ترفندهای تبلیغاتی و هزینه‌ کردهای بسیار زیاد خبر داد که به هیچ وجه با عقل و منطق سازگاری ندارد.

* یکی از کاندیداها که از توزیع چادر زنانه در حاشیه شهر اردبیل سخن به میان آورد خطاب به این کاندیدا گفت: از مدافعان حرمی که در سوریه از حریم اهل‌بیت دفاع می‌کنند باید خجالت بکشید که به توزیع چادرهای حرام روی آوردید.

* یکی از کاندیداها نیز به پروژه راه‌آهن اردبیل و پوسیدگی ریل‌های آن اشاره کرد و افزود: به جای یک ریزعلی خواجوی به ده‌ها ریزعلی خواجوی نیاز داریم تا راه‌آهن اردبیل را نجات دهد.