نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و حواشی آن، حاوی درس ها و پیام های مهمی برای همگان ، به ویژه مسؤولان است که اگر ایران و بقای نظام جمهوری اسلامی برایشان اهمیت دارد، باید بدان توجه نمایند:

۱ – مردم ایران، امیدوار شده اند. این امید را می شد در تمام ساعات ۷ اسفند ۹۴ و در همه شعبه های رأی گیری مشاهده کرد.
اگر مردم ایران از این که با صندوق های رأی می توان کاری از پیش برد، ناامید بودند، دلیلی نداشت ساعت های طولانی از روز تعطیل خودشان را صرف رأی دادن کنند.

این امید را باید قدر دانست و در تقویت روز به روز آن تلاش عملی کرد، همان طور که نظام، قدر امید مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ را دانست و با برجام، پاسخ عملی به آن داد و نتیجه اش شد حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس و خبرگان ۹۴ .

فراموش نکنیم که اگر به هر دلیلی و با هر قول و فعلی، این امید خدشه دار شود، احیای آن بسیار سخت، پرهزینه و ای بسا ناممکن خواهد بود. تاریخ نیز همین را گواه می دهد.

۲ – صدای مردم را باید شنید. نمی شود مردم با صدای بلند و بسیار شفاف و گویا، سخنی بگویند و در نظامی که بر پایه مردمسالاری دینی است، آن را نشنید.

مردم در این دوره از انتخابات، هرگونه افراط گرایی را نفی کردند،
با صدای بلند گفتند که خواهان اصلاح امور هستند،
تأکید کردند که خسته شده اند از این همه بحث بی حاصل در خانه ملت می شود و دردی نمی کاهد،
اعلام کردند که خواهان تعامل با دنیا هستند و نمی خواهند بقیه عمر خود و زندگی فرزندان شان در تحریم و انزوا بگذرد،
گفتند که از بداخلاقی ها خسته شده اند،
تصریح کردند که خواستار آشتی ملی در داخل و خواهان “برجام ۲” اند.
این صداها را باید شنید و در تحقق شان اهتمام ورزید. کشور متعلق به مردم است.

۳ – لزوم بهبود رفتار با برخی اشخاص و گروه های سیاسی اثرگذار نیز از پیام های انتخابات ۷ اسفند ۹۴ است. برای نظام جمهوری اسلامیِ برآمده از آرای مردم، شایسته است که با چهره هایی که در نظر اکثریت یا حتی بخش قابل توجهی از مردم محبوب اند، خوش رفتاری شود.

این خوش رفتاری، در واقع احترام به مردم است و مردم نیز قدردان این احترام خواهند بود و نهایت این ماجرا، به تقویت اعتماد ملی و تثبیت نظام جمهوری اسلامی منتهی خواهد شد.

انتهای پیام/

به کانال خبری اردبیل سلام بپیوندید         telegram.me/ardabil_salam