سید حسن عاملیساوالان خبر: آیت‌ الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل از شرکت پرشور تمامی اقشار اهالی استان و همچنین تمامی دست‌اندرکاران اجرایی و نظارتی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که باعث پدید آمدن حماسه و برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی ایران گردیدند، تشکر کرد.

وی همچنین به مناسبت انتخاب مجددشان توسط مردم شریف استان جهت نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، از حسن اعتماد اهالی انقلابی و همیشه در صحنه استان قدردانی کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به نوع ترکیب منتخبین در این دو انتخابات، آن را نشانه بزرگ رقابت جدی و مردم‌سالاری واقعی و الگویی بزرگ برای تمام کشورها دانست و افزود: انتخابات ما تشریفاتی و مهندسی شده نیست و نتایج را نمی‌توان از قبل پیش‌بینی کرد و حرف ملت ما در تمام این عرصه‌ها فصل‌الخطاب است و این بزرگ‌ترین اکرام از انقلاب اسلامی به ملت ما است.

عاملی بیان کرد: تردیدی در سلامتی نظام انتخاباتی ایران اسلامی نیست و در انتخابات گذشته نیز دقیقا همین نظام انتخاباتی حاکم بود و بر همین اساس این شبهه دشمنان که می‌گویند «رای من کو» مضحکه بزرگی است.

وی از اهالی متدین و شریف شمال استان خواست که هیچ وقت بدون سند و حجت در حق هیچ‌کس، سخنی را نپذیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به منتخبین مجلس گوشزد کرد که امانت بزرگی به دست شما سپرده شده و شما در حفظ عزت ملت و کشور مسئولیت بسیار خطیری دارید و باید کاری کنید که ملت، وثوق خود به شما را پس نگیرد.

عاملی از مسافرت رئیس‌جمهور آذربایجان به ایران تجلیل کرد و گفت: این سفر در بحرانی‌ترین وضع اقتصادی و سیاسی آذربایجان صورت گرفته و آذربایجان باید بفمهد که نه روسیه، نه آمریکا و نه اسراییل، بلکه فقط ایران در روز مبادا به کمک آذربایجان خواهد شتافت.

وی سفارشات رهبر معظم انقلاب به رئیس‌جمهور آذربایجان را بسیار مهم و آن را رمز عزت، اقتدار، استقلال و پایداری آذربایجان دانست.

به کانال خبری اردبیل سلام بپیوندید         telegram.me/ardabil_salam